CIAŁO ZNA ODPOWIEDŹ

„POCZUCIE TOŻSAMOŚCI WYNIKA Z POCZUCIA

KONTAKTU Z WŁASNYM CIAŁEM.”

Alexander Lowen

Forma zajęć: warsztat terapeutyczny
Termin i miejsce: 13-14.08.2022, Warszawa, ul. Hoża 72 lok 27
Prowadząca: Barbara Antonowicz-Wlazińska certyfikowana psychoterapeutka CBT
Harmonogram: 10.00-17.30 z 1,5 godz. z przerwą obiadową
Cena: 800 PLN

Zgłoszenia – kontakt@intergratio.pl

Warsztaty terapeutyczne „Ciało zna odpowiedź” to 2 dni, które poświęcisz najważniejszej osobie w swoim życiu – SOBIE samemu!

 Będziesz miał/a możliwość poczuć, co znaczy mieć głęboki KONTAKT ze sobą. Spojrzysz na swoje CIAŁO z innej perspektywy. Nauczysz się rozmawiać z ciałem, jego symptomami, słuchać tego co ma do powiedzenia o Tobie i Twojej historii. Zaczniesz nawiązywać kontakt z OBRAZAMI WEWNĘTRZNYMI, które towarzyszą Ci od początku Twojego życia.

Mając takie podstawy w uważności na swoje ciało, jego postawę, oddech, kontakt wzrokowy, mimikę, gesty i mimowolne ruchy, staniesz się bardziej uważny na to, co dzieje się w Twoim ciele. Stąd będziesz czerpał informacje, co dzieje się w Twojej WEWNĘTRZNEJ DYNAMICE fizycznej, psychicznej i emocjonalnej.

Zapraszam każdego, kto jest zainteresowany rozwojem osobistym, zgłębianiem świadomości ciała, zdobyciem głębszej wiedzy o sobie, swoim ciele, jego symptomach i napięciach oraz wpływie przeszłych doświadczeń na ciało i psychikę, jak i pogłębieniem uważności na siebie, świat i ludzi. Zapewne uświadomisz sobie swoje NAWYKI posturalne, oddechowe, emocjonalne, myślowe i ich wpływ na Twoje życie TERAZ.

Umiejętność SŁUCHANIA JĘZYKA SWOJEGO CIAŁA ma ogromne znaczenie w naszym życiu, gdyż w jego SIECIACH WSPOMNIEN ZAPISANA JEST TRAUMA. Wiedza i doświadczenia z zakresu pracy z ciałem wg analizy bioenergetycznej Alexandra Lowena zapewne wzbogacą Cię osobiście i zawodowo.

Zaproszę Cię do ćwiczeń, dyskusji, burzy mózgów, relaksacji, informacji zwrotnych, czucia swojego ciała TU i TERAZ , nazywania swoich przekonań pośredniczących i kluczowych,

będących podstawą Twoich myśli, emocji i zachowań. W nich będziesz szukał/a swojej odpowiedzi na pytania, by zrozumieć co JEST w łączności z tym, co BYŁO, by lepiej kształtować to, co JEST  i BĘDZIE w Twoim życiu.

DLACZEGO WARTO UCZESTNICZYĆ:

Jeśli zainteresował Cię tytuł warsztatu, to wiesz zapewne, jak ważna jest uważność na to, co czujesz, co uświadamiasz sobie w  swoim ciele i jak oddychasz w różnych sytuacjach.

Zauważając w swoim ciele różne symptomy, staniesz się bardziej uważny/a na zmianę oddechu , która mówi o pojawiających się emocjach.

Czucie ciała i rozumienie jego języka jest bardzo ważną drogą do poznawania wpływu swojej historii życia na jego jakość dzisiaj. Nic w Twoim życiu nie dzieje się bez udziału CIAŁA. Jeśli nie czujesz szczęścia i spełnienia w życiu, to  CIAŁO  woła o Twoją uwagę i odpowiednią zmianę albo w płaszczyźnie CIAŁA albo UMYSŁU. Tak wołają ciała naszych Pacjentów/Klientów.

Praca z ciałem pozwala  poczuć kontakt ze ZRANIONYM, OPUSZCZONYM, SKRZYWDZONYM DZIECKIEM, wyrazić JEGO wyparte emocje przede wszystkim SMUTEK, ZŁOŚĆ, UPOKORZENIE, POCZUCIE WINY i WSTYDU, aby odbudować swoją wartość, poczucie szacunku i godności, co w przypadku uzależnień jest fundamentem zmian.

CEL WARSZTATU:

Poznanie zasad pracy z ciałem według analizy bioenergetycznej Aleksandra Lowena, pogłębienie kontaktu z ciałem, ugruntowania, uświadomienie sobie blokad w ciele i nauczenie się ćwiczeń usuwających je, doświadczenie uważnego oddechu i wibracji. Poczucie energii w miednicy i jej przepływu przez serce do gardła.

KORZYŚĆ: Uświadomienie sobie wpływu chronicznych napięć w ciele i nawyków posturalnych, oddechowych, emocjonalnych i myślowych na jakość życia. Wprowadzenie świadomych zmian.

Zabierz ze sobą:  

Otwartość, ciekawość, chęć pracy nad sobą,  swoje ciało i umysł, matę lub koc, luźne ubranie, skarpety, kapcie na zmianę ( ćwiczenia robimy na bosaka) ręcznik, gumkę do długich włosów, wodę nie gazowaną, GOTOWOŚĆ i ODWAGĘ na zmiany myślenia i czucia.

OGÓLNE PRZECIWWSKAZANIA DO UCZESTNICZENIA W WARSZTACIE:

Z medycznego punktu widzenia:

* Choroba zakaźna np.: covid 19, żółtaczka, gruźlica, żółtaczka, grypa, rotawirus

* przebyte w ostatnim roku operacje

* niedawny wypadek

* ciąża

* połóg

* przewlekłe choroby np. serca

* gorączka

* wysokie ciśnienie

* jaskra

* spożycie substancji zmieniających świadomość: alkoholu, narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych

Z psychologicznego punktu widzenia:

* w trakcie leczenia psychiatrycznego lekami psychotropowymi (w zaburzeniach należących do spektrum schizofrenii i innych zaburzeń psychotycznych) 

* większe zaburzenie depresyjne  

* żałoba

Jeśli masz wątpliwości co do swojego udziału w tym warsztacie, skonsultuj się proszę ze swoim lekarzem prowadzącym lub psychoterapeutą i skontaktuj się z nami, by podjąć dla siebie jak najlepszą decyzję.

 Ćwiczenia fizyczne realizowane w ramach programu są ogólnorozwojowe.

 Każda osoba zgłaszająca się na warsztat powinna być świadoma swojego stanu psychofizycznego i za niego odpowiadać robiąc ćwiczenia.