Grupa terapeutyczna dla uzależnionych

Informacja o grupie terapeutycznej dla osób uzależnionych, lokalizacja Warszawa
 • Ruszamy z grupą 2022! Pierwsze spotkanie 26.10.2022 godz. 17:00. Spotkania będą się odbywać co środę w naszym centrum Intergratio (ul Hoża 72/27, Warszawa). Przed przystąpieniem do grupy terapeutycznej zapraszamy na obowiązkową konsultację – czas trwania 30 minut, koszt 100 PLN. Umów się na konsultację: kontakt@intergratio.pl  lub wybierz wygodny dla Ciebie termin w kalendarzu poniżej. Grupa 10-miesięczna.

Korzyści, które daje grupa dla uzależnionych:

 • Praca terapeutyczna w grupie dla osób uzależnionych daje możliwość zdrowienia poprzez korzyści wynikające z relacji z innymi ludźmi i kontakt z grupą, która jest odzwierciedleniem środowiska naturalnego.
 • W grupie terapeutycznej każdy uczestnik ma podobny cel, nad którym chce pracować i zbliżony problem, który chce rozwiązać.
 • Grupa daje poczucie równości, bo nie ma tu lepszych i gorszych.
 • Podczas pracy grupowej okazuje się, że nie jesteśmy już sami bo nie tylko my zmagamy się z ciężką sytuacją, jaką jest nałóg
 • Grupa dla uzależnionych z założenia jest miejscem, gdzie uczymy się być w relacjach z innymi, aby móc przenieść tę umiejętność do swojego codziennego życia.

Grupowa praca terapeutyczna będzie obejmowała elementy psychoedukacji np. czym jest uzależnienie, mechanizmy i fazy uzależnienia, oraz elementy pracy własnej. Uczestnicy będą przedstawiali swoje przemyślenia wynikające z indywidualnych zadań terapeutycznych (np. w jaki sposób przejawiał się u mnie mechanizm nałogowego regulowania uczuć) na forum grupy. Jest to niezwykle pomocna technika w identyfikacji z uzależnieniem oraz otworzeniem się na refleksje innych osób, które przeżyły podobne sytuacje. Daje ona również wyjątkową możliwość uzyskania wsparcia od uczestników grupy. Każdy sukces w zdrowieniu innego członka grupy, poradzenie sobie z podobnym problemem wzbudza nowe pokłady nadziei.  To dzięki takim doświadczeniom buduje się motywacja, która jest podstawą w walce z uzależnieniem. Dowody na to, że można żyć inaczej pokazywane przez członków grupy stanowią swego rodzaju motor napędowy do podejmowania coraz to nowych kroków ku zmianie.

Grupa terapeutyczna z założenia jest miejscem, w którym możemy nauczyć się bycia w relacjach. Bycie w grupie daje poczucie spójności i przynależności. Będąc częścią pewnej całości, w atmosferze akceptacji i szacunku, o wiele łatwiej jest stawiać czoła trudnościom wynikającym z uzależnienia, niż robiąc to w pojedynkę. Umiejętność bycia w relacjach z innymi możemy później przenieść do swojego codziennego życia.

Szczegóły grupy terapeutycznej:

 • Każda sesja trwa 105 minut, odbywa się 1 raz w tygodniu, w środy o godz. 17:00 w naszym centrum (Hoża 72/27, Warszawa)
 • Pierwsze spotkanie odbędzie się 26.10.2022.
 • Koszt 1 sesji – 120 zł.
 • Przed przystąpieniem do grupy wymagana jest obowiązkowa konsultacja z prowadzącym grupy. Czas trwania konsultacji – 30 minut. Koszt: 100 zł.
 • Szczegóły dotyczące aktualnie prowadzonych grup uzyskasz przez e-mail: kontakt@intergratio.pl

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ JUŻ DZIŚ! Nie możesz znaleźć pasującego terminu dla siebie? Napisz do nas, a postaramy się dostosować do Twoich potrzeb (kontakt@intergratio.pl)