Praca ze Snem w ujęciu Gestalt – warsztat dla psychologów i psychoterapeutów

Prowadzący Olena Finashyna

Dlaczego Warto

Wszyscy śnimy. Nie wszyscy pamiętamy sny. A jeśli pamiętamy, to nie wszystkie i nie całe. Podczas warsztatu dowiesz się, czym jest aktywne badanie znaczenia marzeń sennych. Siła pracy ze snem w psychoterapii Gestalt tkwi w możliwości bycia w „tu i teraz”, z wypartymi elementami siebie samego, poprzez doprowadzenie śniącego do kontaktu z uczuciami oraz wydobycie na jawie jego twórczego potencjału (zasobów). Wytłumaczymy też sobie, co znaczy integracja odszczepionych fragmentów „ja”.

Kiedy

  • 25 listopada 2022 16:00   -   27 listopada 2022 14:00

Zapisz się

Sorry, Event Expired

Gdzie

Intergratio Centrum Psychoterapii i Rozwoju Relacji
ul. Hoża 72/27
Warszawa

Podziel się

Dodaj do kalendarza

Więcej informacji

Prowadzący:

Olena Finashyna

Termin: 25-27.11.2022
Inwestycja: 880 PLN
Ilość uczestników: max. 12 osób, warsztat dla psychologów i psychoterapeutów
Miejsce: Warszawa, ul. Hoża 72 lok 27, Intergratio
Harmonogram:  

piątek 25.11.2022 godz. 16:00-20:00

sobota 26.11.2022 godz. 10:00-18:00 (z przerwą obiadową)

niedziela 27.11.2022 godz. 10:00 – 14:00

Historia pracy ze snami sięga czasów Zygmunda Freuda. Wiele lat minęło od tamtej pory, ale też wiedza na ten temat nie stoi w miejscu.

Właściwie to sam Fritz Perls, założyciel nurtu terapeutycznego Gestalt, nazywał sny „królewskim traktem do integracji”. Snów w żaden sposób nie jesteśmy w stanie skontrolować, i nawet jeśli podejmujemy takie próby, to i tak nie są one jeszcze naukowo potwierdzone. Możemy jednak w pewien sposób się dowiedzieć, jaki śniący ma stosunek do własnego życia.

Funkcja snu polega na wypełnianiu i domykaniu gestaltów, opracowywaniu procesów psychicznych oraz wspieraniu organizmu w procesie samoregulacji. Każda część marzenia sennego wyraża konkretny, zaprojektowany i wyparty aspekt osobowości.

Poprzez metodę Gestalt klient widzi, że psychoterapeuta nie interpretuje jego snów, tylko wspiera w nim możliwość odkrycia własnego znaczenia danych marzeń sennych.

Dowiemy się również, czym jest aktywne badanie znaczenia marzeń sennych. Siła pracy ze snem w psychoterapii Gestalt tkwi w możliwości bycia w „tu i teraz”, z wypartymi elementami siebie samego, poprzez doprowadzenie śniącego do kontaktu z uczuciami oraz wydobycie na jawie jego twórczego potencjału (zasobów). Wytłumaczymy też sobie, co znaczy integracja odszczepionych fragmentów „ja”.

Dzięki temu, że przyjdziesz na warsztaty, zdobędziesz nową wiedzę, którą będziesz mogła/mógł wykorzystywać we własnej praktyce zawodowej. Również dzięki planowanym ćwiczeniom doświadczysz na sobie tej techniki, a jako psycholodzy/psychoterapeuci wiemy, że w taki sposób wiedzę przyswaja się najlepiej.

P.S. Dobrym pomysłem jest przygotować na warsztat kilka swoich snów. Może być w formie pisemnej lub ustnej.