Warsztat zarządzania energią osobistą.

Pracę w dzisiejszych czasach można sprowadzić do hasła „rób jeszcze więcej i jeszcze szybciej”. Pośpiech wymusza szkodliwy tryb wielozadaniowości, sprzyja nieustannemu rozpraszaniu się oraz skrajnemu wyczerpaniu i zmęczeniu. Odpowiednio zarządzana energia osobista pozwala pracować efektywniej i z wyższym komfortem dla siebie co także przekłada się na relacje zawodowe i osobiste. Warto rozwijać tą kompetencję zwłaszcza teraz kiedy w związku z pandemią pojawiło się wyzwanie w postaci nadmiaru i przeładowania pracą i często również w atmosferze silnego stresu i energetycznego wypalenia.

Nie jest tajemnicą, że ‘korzystanie z energetycznych rezerw” jest niezwykle krótkoterminową strategią.  Człowieka nie da się podłączyć do kontaktu jak np. komputer, aby pozyskać energię człowiek musi ją uzupełniać. W czasach kryzysu nabiera to dodatkowego znaczenia. Nieodzownym elementem zarządzania kryzysowego jest ponadprzeciętna ilość wydatkowanej energii.

W istocie znaczący problem polega na tym, że każdego dnia zużywamy bardzo dużo energii a zbyt mało czasu i uwagi poświęcamy jej regeneracji i odzyskiwaniu (regeneracja ta spowoduje osiąganie lepszych wyników).

Człowiek, aby funkcjonował optymalnie potrzebuje czterech źródeł „zasilania”: energii fizycznej, emocjonalnej, umysłowej i psychicznej.

Na warsztacie dowiesz się jak zarządzać energią fizyczną, aby nie czuć wyczerpania pod koniec dnia. Dowiesz się w jaki sposób emocje wpływają na twoje zachowanie i myślenie i jak to się przekłada na twoją wydajność oraz koncentrację. Poznasz skuteczne metody pracy z ciałem i umysłem które możesz wpleść w plan każdego dnia.


Planowany termin warsztatów: listopad 2022

 

OGÓLNE PRZECIWWSKAZANIA DO UCZESTNICZENIA W WARSZTACIE:

Z medycznego punktu widzenia:

* Choroba zakaźna np.: covid 19, żółtaczka, gruźlica, żółtaczka, grypa, rotawirus

* przebyte w ostatnim roku operacje

* niedawny wypadek

* ciąża

* połóg

* przewlekłe choroby np. serca

* gorączka

* wysokie ciśnienie

* jaskra

* spożycie substancji zmieniających świadomość: alkoholu, narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych

 

Z psychologicznego punktu widzenia:

* w trakcie leczenia psychiatrycznego lekami psychotropowymi (w zaburzeniach należących do spektrum   

   schizofrenii i innych zaburzeń psychotycznych) 

* większe zaburzenie depresyjne  

* żałoba

Jeśli masz wątpliwości co do swojego udziału w tym warsztacie, skonsultuj się proszę ze swoim lekarzem prowadzącym lub psychoterapeutą i skontaktuj się z nami, by podjąć dla siebie jak najlepszą decyzję.

 

      Ćwiczenia fizyczne realizowane w ramach programu są ogólnorozwojowe.

 

      Każda osoba zgłaszająca się na warsztat powinna być świadoma swojego stanu psychofizycznego i za niego odpowiadać robiąc ćwiczenia.

Kontakt: Justyna Oska
Telefon: +48 575 715 255
E-mail: justyna.oska@intergratio.pl