Joanna Kleszczyńska

Psycholożka społeczna, psychoterapeutka. Założycielka “InteRgratio”.

Ukończyła studia w zakresie psychologii społecznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz studia podyplomowe w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii SWPS i Instytutu Psychologii Zdrowia PTP.
Przez 10 lat pracowała jako trener umiejętności interpersonalnych w korporacjach. Od 13 lat pracuje jako psychoterapeuta w podejściu integracyjnym pod stałą superwizją kliniczną certyfikowanych superwizorów PTP. W tym czasie szkoliła się ustawicznie, m.in. z zakresu terapii par u Esther Perel oraz Terapii Par w podejściu poznawczo-behawioralnym.
Pracuje z parami hetero i homoseksualnymi. Zajmuje się psychoterapią osób z syndromem DDA i DDD. Pomaga osobom doświadczającym zaburzeń lękowych, odżywiania, zaburzeń osobowości. Prowadzi terapię systemową z rodzinami, szczególnie z rodzinami dzieci specjalnej troski. Wyspecjalizowała się w zakresie pomocy rodzinom osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i epilepsją. Wspomaga rozwój osobisty. Jest mediatorem rodzinnym.

W swojej pracy z pacjentem stosuje nowatorskie metody interwencji mające na celu zwiększenie skuteczności oddziaływań terapeutycznych, np. wykorzystanie symbolu i figur w przestrzeni czy technik terapii prowokatywnej. 
Pracę psychoterapeuty łączy z prowadzeniem sesji coachingowych z menagerami, wspierając ich rozwój osobisty i zawodowy.

Telefon: +48 507 757 676
E-mail: joanna.kleszczynska@intergratio.pl